PUTOVANJE SOLUN DAN PRIMIRJA 2025.
Putovanje SOLUN autobusom / 5 dana / 2 noćenja
TERMIN PUTOVANJA:
07.11.-11.11.2025.
PROGRAM PUTOVANJA:
1. dan: BEOGRAD – SOLUN
Sastanak grupe u 18:15h (radi preuzimanja obezbeđene peronske karte) na platou ispred glavnog ulaza na beogradsku autobusku stanicu „ BAS “ na Novom Beogradu, u bloku 42, u ulici Antifašističke borbe br. 46- 48. Predviđeno vreme polaska u 19:00 h. Noćna vožnja kroz Srbiju i Makedoniju sa kraćim usputnim zadržavanjima radi carinskih formalnosti i odmora.
2. dan: SOLUN
Dolazak u Solun u prepodnevnim satima. Poseta Srpskom vojničkom groblju – Zejtinlik. Panoramsko razgledanje grada autobusom (crkve Sv. Dimitrija, Trijumfalne kapije, Aristotelovog trga, Bele Kule, Rotonde,
Galerijevog luka, gradskih zidina). Nakon razgledanja, smeštaj u hotel posle 14:00h (po hotelskim pravilima). Slobodno popodne za individualne aktivnosti (predlažemo šoping u glavnoj šoping zoni Soluna u ulici “Tzimitzki” ili odmor u nekom od kafića sa pogledom na more i Belu kulu). Noćenje.
3. dan: SOLUN – FAKULTATIVNI IZLET: METEORI
Doručak. Slobodno vreme za individualne aktivnosti ili fakultativni izlet – Meteori. Obilazak Meteora sa posetom jednom od srednjevekovnih vizantijskih manastira (Svete Trojica, Varlam, Veliki Meteori) sagrađenih na visokim stenama, starim nekoliko miliona godina. Nakon posete jednom od manastira izlet nastavljamo posetom jednoj od poznatih radionica ikona u Kalambaki. Povratak u hotel. Noćenje.
4. dan: SOLUN – FAKULTATIVNI IZLET: OLIMP – BEOGRAD
Doručak. Napuštanje soba do 10:00h. Slobodno vreme za individualne aktivnosti, a mi Vam preporučujemo fakultativni izlet – Olimp, planina bogova – videćete novi manastir Svetog Dionisija, mesto Litohoro. Slobodno vreme. Povratak u Solun po ostatak grupe. Polazak za Beograd oko 20:00h po lokalnom vremenu. Vožnja kroz Grčku i Makedoniju sa kraćim usputnim pauzama.
5. dan: BEOGRAD
Očekivano vreme dolaska u Beograd je u ranim jutarnjim satima, u zavisnosti od uslova na putu i graničnim
prelazima. Kraj programa.
CENA ARANŽMANA SOLUN AUTOBUSOM – 169€ / *149€
*PROMO CENA JE ZA OGRANICEN BROJ REZERVACIJA
OPISI HOTELA:
SOLUN – ABC 3*– http://abchotelthessaloniki.com/contact.htm gradski hotel koji se nalazi u širem centru Soluna na samo par metara od izložbenog centra Helexpo. U sklopu hotela nalazi se bar i restoran, Wi-Fi na recepciji hotela. Gostima je na raspolaganju obližnji javni parking (uz doplatu na licu mesta). Sve sobe su dvokrevetne ili dvokrevetne sa pomoćnim ležajem, opremljene TWC-om, satelit TV-om, sefom (uz doplatu na licu mesta), mini barom (uz doplatu na licu mesta).
USLUGA: Noćenje sa doručkom (doručak – švedski sto samoposluživanje).
USLOVI PLAĆANJA:
Plaćanje je isključivo u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan uplate.
NAČIN PLAĆANJA:
- 30% prilikom rezervacije, a ostatak 15 dana pre putovanja;
- 30% prilikom rezervacije, a ostatak na jednake rate čekovima građana;
- 30% prilikom rezervacije, a ostatak na rate putem kredita poslovnih banaka;
- platnim karticama (Dina, Visa, Master, Maestro);
- 30% prilikom rezervacije, a ostatak kreditnim karticama BANCA INTESE do 6 mesečnih rata bez kamate.
ARANŽMAN OBUHVATA:
- Autobuski prevoz na relaciji prema programu putovanja,
- 2 noćenja sa doručkom u hotelu 3*,
- Obilaske prema programu putovanja,
- Usluge vodiča- pratioca,posetu Zejtilniku
- Troškove organizacije putovanja
ARANŽMAN NE OBUHVATA:
- Međunarodno putno osiguranje,
- Obavezna boravišna taksa u izavisnosti od kategorizacije smeštajnog objekta boravka, koja se plaća na licu mesta
- fakultativne izlete i potrebne ulaznice za kulturno istorijske spomenike,
- individualne troškove i
- ostale nepomenute troškove.
POPUSTI:
- Rezervacija 1/1 soba je moguća isključivo NA UPIT i doplata je 79€
- Deca po ovom programu ne ostvaruju popust
FAKULTATIVNI PROGRAM
- OLIMP (arheološko nalazište) – odrasli 30 € po osobi / deca do 12 god – 20€
- METEORI – odrasli 40 € po osobi / deca do 12 god. – 35 € (ulaznice za manastire nisu uključene u cenu, iznose oko 3 eur po manastiru, plaćaju se na licu mesta)
- Cena fakultativnih izleta zavisi od broja prijavljenih putnika, a za fakultativne izlete neophodan minimum je 25 putnika. U slučaju manjeg broja prijavljenih, cena fakultative podložna je promeni prema uslovima lokalne agencije inopartnera i organizator izleta zadržava pravo ponuditi korigovane, više cene u odnosu na zainteresovani broj putnika koje isti nisu u obavezi da prihvate. Molimo da uzmete u obzir da usled praznika, neki od manastira na Meteorima, neće biti otvoreni za posetioce.
VAŽNA NAPOMENA:
U slučaju da ugovorena rezervacija hotela, usled objektivnih okolnosti, ne bude potvrđena od strane hotelijera u roku od 48h (ne računajući subotu i nedelju) organizator putovanja zadržava pravo da o tome obavesti putnika, koji može odustati od aranžmana ili izvršiti promenu rezervisanog objekta.
Sve vrste usluga, specifičnog obima, kvaliteta, karakteristika i namene koje nisu predviđene programom putovanja, a za koje je putnik zainteresovan, putnik je u obavezi posebno pismeno ugovoriti sa organizatorom, pre putovanja, ukoliko je organizator u mogućnosti da obezbedi realizaciju takvih posebnih usluga. Ukoliko između putnika i organizatora nisu posebno pismeno ugovorene usluge drugačijeg obima, kvaliteta, karakteristika i namene, iste ne mogu biti opravdano očekivane i zahtevane.
Organizator putovanja može zahtevati povećanje ugovorene cene samo ako je posle zaljučenja ugovora došlo do promene u kursu razmene valute, promene u tarifama prevoznika ili drugim slučajevima koji utiču na cenu putovanja. Za povećanje cene do 10% cene aranžmana, nije potrebna posebna saglasnost putnika.
Ukoliko Vam program Nova godina SOLUN ne odgovara pogledajte ostale ponude za Dan primirja
UPOZORENJE: Mole se putnici da vode računa o svojim putnim ispravama, novcu i stvarima kako na polasku, tako i u toku trajanja aranžmana i boravka na destinaciji. Organizator putovanja ne može snositi odgovornost u slučaju bilo kakve incidentne situacije (krađe, tuče…) već je to u isključivoj nadležnosti lokalnih policijskih organa, kojima se u ovom slučaju treba odmah obratiti.
VAŽNO: Mole se putnici da prilikom rezervacije, a najkasnije 10 dana pred putovanje dostave tačna imena i prezimena onako kako je napisano u pasošu (dostaviti fotokopiju prve strane pasoša). U suprotnom svaka promena posle navedong roka podleže dodatnoj naplati od strane avio kompanije koju snose sami putnici !!!
Aranžman je rađen na bazi minimum 45 putnika u suprotnom krajnji rok za obaveštavanje o otkazu aranžmana je najkasnije 5 dana pre datuma polaska.
Uz ovaj program važe Opšti uslovi putovanja Agencije ARGUS TOURS
Ukoliko Vam program SOLUN ne odgovara zbog termina polaska, vrste prevoza, izbora hotela ili nečeg drugog uvek možete sami kreirati sopstveni aranžman. Pogledajte ponude vezane za autobuske karte, avio karte i rezervacije hotela u celom svetu.
Proverite dostupnost smeštaja ili pošaljite zahtev za rezervaciju
Ukoliko Vam odgovara ponuda i želite da proverite dostupnost ili pošaljete zahtev za rezervaciju popunite upitnik. Molimo Vas da popunite sve stavke iz upitnika kako bi na najbolji način mogli da odgovorimo i damo odgovarajuću ponudu.
Odgovor očekujte u najkraćem mogućem roku...